День рідної мови

День рідної мови

21 лютого в Україні святкується День рідної мови.

Мовне питання було і залишається актуальним для нашої країни, адже цивілізоване суспільство не може існувати без мови. Вольтер писав: «Усі основні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну мову треба вчити все життя».

Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Дійсно, рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною у родині й залишається зрозумілою на все життя.

В Україні проживає багато національностей, для яких, крім державної української мови, рідною є й мова народу своєї національності. Лише в Мелітополі проживає 122 національності, які зберігають свої традиції та свою мову.

Учні нашого ліцею взяли активну участь у проведенні Тижня рідної мови. Розпочали тиждень з випуску стіннівок , провели святкову лінійку. Проте Але найбільше задоволення учні отримали від конкурсу на краще читання віршів. Всі учасники змагалися у декламуванні поезії, в оригінальності вибору тематики віршів. Слід відзначити таких учнів:

Данилюк Антоніна – група 24;

Третякова Юлія – група 24;

Мацюта Катерина – група 24;

Берлізева Вероніка – група 24;

Бачуріна Єлізавета – група 24;

Вах Дмитро – група 26;

Юрійчук Сергій – група 26;

Бєлік Олександр – група 25;

Любезний Максим – група 25;

Фомін Ігор – група 25;

Шевченко Владислав – група 26

За участь у підготовці й проведенні Тижня рідної мови всі учні нагороджені Почесними грамотами.

В Україні здавна відома народна мудрість: «Скільки ти знаєш мов, стільки ти людина». І дійсно, не важливо, якою мовою ти спілкуєшся, головне – залишатися Людиною!

23

21

ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР