Зустріч з письменниками рідного краю

Зустріч з письменниками рідного краю

24 березня до нашого ліцею в гості завітали письменники Мелітопольського літературного об’єднання ім. П.Ловецького.  Зустріч була присвячена Всесвітньому дню поезії, цю подію святкує весь цивілізований світ. Мелітопольському літературному об’єднанню виповнилось 80 років, але воно тільки молодіє, тому  що до нього приходять молоді поети і письменники Мелітополя .

Здавна весь світ захоплювався талановитим, але таким обездоленим українським народом. Мелітопольська земля теж багата талановитими людьми. Першу сторінку в літературному житті Мелітопольського краю відкрив  Дем’ян Семьонов, робітник залізничного транспорту, який почав свою літературну діяльність на початку XX століття. Про нього писав сам Максим Горький в статті «О писателях самоучках». В 1918 -1920 рр. в Мелітополі жив і писав Микола Нагнибіда (пізніше відомий український поет). В 20 роки почав свою творчу діяльність Соломон Лазурин (Баєвський), майбутній кіносценарист і письменник. В 1944 році в газеті «Радянський степ» з’являються вірші народної поетеси Буковини Домки Ботушанської, війна застала поетесу в Мелітополі, і це місце стало її другою батьківщиною.

Літературне об’єднання  імені П. Ловецького  є одним із старіших колективів на Україні. Інтенсивний розвиток літературного життя, який на певний час припинила війна, припав на 1955 рік. З розвитком новітніх технологій, з 1994 року, почався новий виток в житті місцевих літераторів – зросла кількість збірок окремих авторів та колективних видань .За період з 1994 року по 2005 рік видано 5 альманахів і близько 60 авторських збірок. Довгі роки головою літературного об’єднання був Єременко Віктор Григорович, а зараз йому на зміну прийшла мелітопольська поетеса Світлана Володимирівна Непомняща, яка за собою привела свого внука  Владислава Саклакова.

Літературне об’єднання «ЛІТО» вже де кілька років товаришує з бібліотекою нашого ліцею. Бібліотека має багато збірок  письменників рідного краю, постійно отримує газету «Мелітополь літературний».

24 березня   на зустріч з читачами прийшли : голова Мелітопольського літературного об’єднання  Світлана Володимирівна Непомняща,  переможець конкурсу 2015 року «Моя країна – Україна» учень 10 класу Владислав Саклаков, який розпочав свій виступ  з вірша присвяченого своєму діду та прочитав багато інших   віршів. Шквал оплесків викликала у слухачів  Ганна Шевченко, яка пише вірші і прозу.  Читачам   бібліотеки вона подарувала чотири збірочки:«Взрослые тайны», «Времена года», «Ностальгия», «Колесо». Також бібліотека поповнилась збірками Світлани Володимирівни  «Многоточия», «Поправка на икс».   Вірші читали Герасимов Сергій –  працівник з/транспорту , його вірші були присвячені Мелітополю;  Лариса Іщенко –  колишній вчитель, а зараз пенсіонерка, провела літературну гру з хлопцями та дівчатами.  Галина Лісова зачарувала учнів ліцею  своєю любовною лірикою. Своїми творчими    наробками поділилися   Поліна Примак, Олена Блудова та Інна Панадій.

Зустріч пройшла в дружній, теплій обстановці, а у кінці зустрічі хлопці та дівчата отримали газету «Мелітополь літературний» на згадку про зустріч. Співпраця з літераторами м. Мелітополь приносить плідний результат – це не  просто відпочинок під чарівні слова поезії, це і велика допомога нашим учням в навчанні. Тепер і твори будуть красивішими та на слова багатшими, адже кожен зможе скористатися збірками віршів та прози.

Хочеться сказати: «До нових зустрічей, друзі!»

Бойко Л.Л. – бібліотекар ДНЗ МПЛЗТ

DSCN1521 DSCN1524

ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР