Сила слова

Сила слова

День української писемності та мови – державне свято,яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 « Про день української писемності та мови» на підтримку « ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже « користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Цього дня  вже п’ятнадцятий рік проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цього року захід вперше транслювали не лише по радіо, а й по телебаченню.

Учні нашого ліцею вкотре взяли активну участь у Всеукраїнському радіо -диктанті. Для молоді цей диктант став іспитом,самоперевіркою грамотності, підтримки розвитку державної мови.

Також в цей день учні взяли участь у першому етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Рідне слово…Його роль у житті людини була і залишається надзвичайно великою. Воно і повчає, і виховує, і розважає, визначає поведінку, етику та світло ідеалів.

Багато чого у житті забудеться з часом, але ми завжди пам’ятатимемо рідну мову.

Орлинська С.П.  – викладач української мови  та літератури

ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР