Майстер – клас з писанкарства

Майстер – клас з писанкарства

14-15 квітня 2016 року з метою відродження народних звичаїв, обрядів, традицій, зокрема писанкарства як символу весняного відродження, у місті Львові проходила шоста Всеукраїнська акція майстер – клас «Намалюй свою писанку», яку організував Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького.

До акції долучилися учні та студенти Житомира, Одеси, Ніжина та Львова. Із Запорізької області був запрошений і наш навчальний заклад, ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ». Атмосфера зустрічі була дуже тепла. Усі учасники акції опанували розпис писанок, дізналися про писанкарство, які були обряди та звичаї, пов’язані з цим; який сенс вкладали наші пращури в розмальовування яєць.

Для учасників акції була також проведена екскурсія містом. Атмосфера Львова та його архітектура зачаровує. Старовинні будинки, вузенькі вулички, маленькі та затишні кав’ярні і незабутній запах та смак свіжозвареної кави. Львів дуже гарне та величне місто, місто старовини та сучасності. У Львові дуже багато навчальних закладів і молоді, яка в них навчається.

Сповнені натхнення та бажання поділитися знаннями про українську писанку, про звичаї та традиції, зв’язані з нею, 27 квітня 2016 року в ліцеї  відбувся майстер – клас з писанкарства. Писанки, розписані учасниками майстер-класу, були передані волонтерам для відправки військовим у зону АТО.

Писанкарство- це народна традиція, якій наші предки надавали магічні властивості оберегу. Ми сподіваємося, що наші писанки стануть оберегами для тих, хто зараз цього потребує. Хочеться побажати усім миру, злагоди, не забувати своє коріння та поважати і берегти традиції нашого народу. Зі святом Великодня!

IMG_6812

Изображение-291

Изображение-293

Изображение-294

ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР